Kontakt ul. Jagiellońska 13, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 33 96
e-mail: dzieklek@cm.umk.pl

Przeniesienia studentów z innych uczelni

Zasady przyjęć studentów z innych uczelni w drodze przeniesienia na rok akademicki 2024/2025

  1. Przeniesienie studenta może nastąpić wyłącznie na zwolnione w ramach limitów określonych przez Ministerstwo Zdrowia miejsca na poszczególnych kierunkach i latach studiów.
  2. Warunkiem przeniesienia, w przypadku:

a/ „nowej matury w Polsce” jest uzyskanie wyniku egzaminu maturalnego umożliwiającego rozpoczęcie studiów w CM w roku poprzedzającym przeniesienie.
b/ „starej matury w Polsce” jest uzyskanie z dotychczasowego przebiegu studiów na uczelni macierzystej średniej ocen co najmniej 4,5.

3. Student innej uczelni, w tym zagranicznej, może ubiegać się o przeniesienie na Wydział Lekarski na ten sam kierunek studiów, po zaliczeniu pierwszego roku studiów, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza. Przeniesienie może nastąpić tylko od początku nowego roku akademickiego.

4. Decyzję podejmuje Dziekan, w oparciu o złożony wniosek wraz z niżej wymienionymi dokumentami. Wniosek o przeniesienie należy złożyć w dziekanacie w terminie od 01.08.2024 r. do 31.08.2024 r.

5. Przeniesienie może nastąpić wyłącznie w ramach tego samego trybu studiowania.

6. Dziekan wydając decyzję o przeniesieniu określa różnice programowe do wyrównania w ciągu roku akademickiego. Z tytułu różnic programowych student studiów niestacjonarnych ponosi odpłatność.

7. Nie można przenieść studenta z innej uczelni, jeżeli toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne (§ 50 Regulaminu studiów).

 

Wymagane dokumenty:

  1. podanie do Dziekana z podaniem danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres mailowy, numer telefonu),
  2. kserokopia świadectwa dojrzałości (później oryginał do wglądu),
  3. dotychczasowy przebieg studiów w oryginale, sporządzony przez uczelnię, w której student studiuje (nazwa przedmiotu, liczba godzin wykładów-ćwiczeń, forma zakończenia egzamin-zaliczenie, uzyskana ocena, punkty ECTS, poświadczenie o zaliczeniu danego roku),
  4. w przypadku osób legitymujących się „starą maturą” zaświadczenie ze średnią ocen wyliczoną z dotychczasowego przebiegu studiów, poświadczone przez dziekana uczelni macierzystej,
  5. studenci uczelni zagranicznych – dotychczasowy przebieg studiów w oryginale, sporządzony przez uczelnię, w której student studiuje (nazwa przedmiotu, liczba godzin wykładów-ćwiczeń, forma zakończenia egzamin-zaliczenie, uzyskana ocena, punkty ECTS, poświadczenie o zaliczeniu danego roku), tłumaczenie dokumentów w oryginale, dokonane przez tłumacza przysięgłego, wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych, prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości RP, certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie B1 uzyskany w Rzeczpospolitej Polskiej, certyfikat wyników uzyskanych w trakcie egzaminu CT wraz z tłumaczeniem na język polski, skala ocen na uczelni zagranicznej wystawiona przez uczelnię macierzystą z tłumaczeniem na język polski.
  6. zaświadczenie o tym, że nie toczy się i nie toczyło się przeciwko studentowi postępowanie dyscyplinarne.
  7. zaświadczenie o niekaralności (z sądu).

 

Wymagane dokumenty należy przesłać drogą mailową (w tytule proszę wpisać PRZENIESIENIE) lub pocztą zwykłą na adres dziekanatu.

 *Zasady obliczania punktów:

 

Lp. Wymagane przedmioty Poziomu przedmiotu
1. Biologia albo matematyka rozszerzony p1 = 0,55
2  Chemia albo fizyka albo fizyka i astronomia albo matematyka rozszerzony p2 = 0,45

 

Wynik postępowania kwalifikacyjnego (W) obliczany jest zgodnie ze wzorem:

W = p1W1 + p2 W2

gdzie: W1 – liczba punktów odpowiadająca procentowemu wynikowi egzaminu maturalnego z biologii albo matematyki,

W2 – liczba punktów odpowiadająca procentowemu wynikowi egzaminu maturalnego
z chemii albo fizyki albo fizyki i astronomii albo matematyki

p1 – przelicznik dla wyniku maturalnego z biologii albo matematyki

p2 – przelicznik dla wyniku maturalnego z chemii albo fizyki albo fizyki i astronomii albo matematyki.

W roku akademickim 2023/2024 wymaganych było: w przypadku studiów stacjonarnych 79,60 punktów, w przypadku studiów niestacjonarnych 56,50 punktów.

Dane kontaktowe:
Dziekanat Wydziału Lekarskiego
ul. Jagiellońska 13-15, 85-067 Bydgoszcz
budynek A, pokój nr 6
tel.: +48 52 585 34 97+48 52 585 33 97+48 52 585 37 96

e-mail: dzieklek@cm.umk.pl