Katedra Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza
ul. Curie Skłodowskiej 9, 85-094 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 47 10
e-mail: orlamb@cm.umk.pl

obrazek nr 1

Działalność lecznicza Katedry Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej

Klinika Otolaryngologii świadczy aktualnie usługi dla ubezpieczonych w NFZ w zakresie podstawowych schorzeń otorynolaryngologicznych.

W KLINICE WYKONUJE SIĘ OPERACYJNE LECZENIE W ZAKRESIE:

  1. CHOROBY NOWOTWOROWE GŁOWY I SZYI – ONKOLOGIA
  2. CHOROBY UCHA I KOŚCI SKRONIOWEJ (NARZĄDU SŁUCHU I RÓWNOWAGI) – OTOLOGIA/OTOCHIRURGIA
  3. ZABIEGI PODSTAWOWE W OTORYNOLARYNGOLOGII

W KLINICE WYKONUJE SIĘ WYSOKOSPECJALISTYCZNĄ DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE SCHORZEŃ W ZAKRESIE:

  1. OTONEUROLOGIA zawroty głowy.
  2. AUDIOLOGII I FONIATRII – obecnie prowadzona działalność (niedosłuch, zaburzenia głosu i mowy)

KLINIKA DYSPONUJE SPECJALISTYCZNYMI PRACOWNIAMI:

  • audiologiczną
  • badań narządu przedsionkowego
  • endoskopową
  • ultrasonograficzną

Dlaczego warto leczyć się w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii

  • Leczymy wszystkich ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia
  • Zabiegi przeprowadza doświadczony zespół otorynolaryngologów, od wielu lat przeprowadzający wysokospecjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii nosa, uszu, gardła i krtani, kontynuujący blisko 75-letnie tradycje leczenia laryngologicznego w Bydgoszczy
  • W Klinice przeprowadzana jest największa ilość zabiegów spośród istniejących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jednostek leczniczych, co gwarantuje niezbędne doświadczenie chirurgów
  • Dysponujemy sprzętem chirurgicznym najwyższej klasy służący naszym pacjentom
  • Gwarantujemy odpowiednią opiekę pooperacyjną zarówno w okresie bezpośrednio po zabiegu, jak i w późniejszym okresie, wypisujemy chorych dopiero po zakończeniu całościowego leczenia!
  • Kadra Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy podlega obowiązkowemu doskonaleniu umiejętności leczniczych co gwarantuje przeprowadzanie leczenia najnowocześniejszymi technikami.

Schemat postępowania z pacjentem kierowanym do Kliniki celem leczenia

  1. Aby zostać przyjętym do Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii należy uzyskać od lekarza kierującego skierowanie.
  2. Uprzejmie prosimy zgłaszać się ze skierowaniem – wejście od ulicy Jurasza – bezpośrednio na III piętro do Kliniki Otolaryngologii w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00. Nie jest wymaga żadna wcześniejsza rejestracja. W dniu wizyty udzielamy szczegółowych informacji dotyczących planowanego leczenia, w tym rodzaju leczenia, czasu pobytu w szpitalu, wymaganego zwolnienia lekarskiego po leczeniu, wykonujemy także niezbędne badania dodatkowe służące przygotowaniu chorego do leczenia.

DLACZEGO PROSIMY O OSOBISTE PRZYBYCIE CHORYCH PRZY WYZNACZANIU TERMINU LECZENIA?

Kwalifikujemy do leczenia chorych do ich zbadaniu, co umożliwia w czasie pierwszej wizyty wyjaśnienie rodzaju planowanego leczenia, zabiegu, rehabilitacji po leczeniu oraz określenie orientacyjne czasu planowanego pobytu w Klinice. Wówczas odpowiadamy też na wszystkie pytania, a chory ma możliwość porozmawiania z operatorem na temat planowanej operacji.

  1. Na dwa tygodnie przed przyjęciem pacjent wykonuje w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 bezpłatnie badania wymagane do znieczulenia ogólnego oraz w Poradni Anestezjologicznej jest badany przez lekarza anestezjologa.
  2. W wyznaczonym dniu przyjęcia prosimy zgłaszać się już bezpośrednio do Kliniki – III piętro budynek główny od godziny 08.00 – 09.00.