Katedra Anatomii Prawidłowej
AKTUALNOŚCI
OGŁOSZENIE
W związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi zachowania studentów w Prosektorium oraz obowiązującymi zasadami, przypominamy wszystkim studentom o bezwzględnym zakazie używania na terenie Prosektorium Katedry Anatomii Prawidłowej telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów oraz wszelkich innych urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
Zgodnie z punktem 21 Regulaminu Katedry Anatomii Prawidłowej podpisanym przez Państwa w dniu rozpoczęcia nauki w Collegium Medicum UMK:
„Kategorycznie zabrania się wykonywania zdjęć i/lub nagrywania filmów przy użyciu jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego wyposażonego w aparat fotograficzny i/lub kamerę. Obowiązuje również zakaz nagrywania dźwięku (np. dyktafonami).”
Podkreślamy, że naruszenie tych zasad stanowi czyn zabroniony zgodnie z art. 262 § 2 Kodeksu Karnego, który przewiduje karę za bezczeszczenie zwłok lub miejsca spoczynku.
Ponadto, od dnia 17 marca 2025 r. wszystkie materiały edukacyjne (notatki, atlasy itp.) mogą być używane wyłącznie w formie drukowanej (analogowej), a nie cyfrowej. Katedra Anatomii podczas ćwiczeń w Prosektorium udostępni podręczniki i atlasy anatomiczne z własnych zbiorów.
Łamanie powyższych zasad będzie traktowane jako poważne naruszenie kodeksu etyki przyszłego zawodu i może skutkować odpowiedzialnością wynikającą z Regulaminu studiów oraz obowiązujących przepisów prawa.
Prosimy o bezwzględne przestrzeganie powyższych zaleceń
Zespół Katedry Anatomii CM UMK
W co student powinien się zaopatrzyć przed zajęciami z Anatomii Prawidłowej?
PLANY ZAJĘĆ DLA STUDENTÓW
Wydział Lekarski
WL – kier. lekarski sem. 2 2024 2025 (155 KB)
- zagadnienia do ćwiczeń z czaszki – lekarski sem. letni 2024 2025 (148 KB)
- zagadnienia do ćwiczeń z głowy i szyi – lekarski sem. letni 2024 2025 (ver. 6.04.2025) (217 KB)
WL – kier. lekarsko-dentystyczny sem. 2 2024 2025 (14.02.2025) (88 KB)
WL – kier. optyka okularowa (Anatomia narządu wzroku) sem 2 2024 2025 (94 KB)
LITERATURA DLA STUDENTÓW
- Literatura dla studentow WL – kier. lekarski (133 KB)
- Literatura dla studentów WL – kier. Optyka okularowa (134 KB)
- Literatura dla studentów Wydzialu Farmaceutycznego (105 KB)
REGULAMINY KATEDRY ANATOMII PRAWIDŁOWEJ
- Regulamin BHP Katedry Anatomii CM UMK (381 KB)
- Zarządzenie Dziekana WL nr 7 w sprawie nowych kryteriow oceny (163 KB)
KONSULTACJE
Ze względu na ruchome grafiki nauczycieli akademickich Katedry Anatomii Prawidłowej, wynikające z licznych obowiązków dydaktycznych oraz organizacyjnych – w celu odbycia konsultacji proszę umawiać się droga mailową (wpisując w tytule wiadomości: „Spotkanie z nauczycielem akademickim”). Zgodnie z regulaminem Studiów korespondencja ze Studentami odbywa się poprzez adresy mailowe utworzone na serwerze Uczelni.