Informacje wspólne dla wszystkich kierunków

Informujemy, aby przystąpić do realizacji praktyk  czy to w bazie uniwersyteckiej czy w całej w Polsce, wymogiem obowiązkowym jest:

1. posiadanie ważnego ubezpieczenia OC, NNW (inf. znajduję się na stronie internetowej: https://www.cm.umk.pl/aktualnosci-2/5972-ubezpieczenie-oc-i-nnw-studentow-2023-2024 lub zakupić w swoim zakresie ubezpieczenia takie jak dla lekarzy – od zdarzeń medycznych),
  2. posiadanie ważnego badania sanitarno-epidemiologicznego (nie dotyczy tylko kierunku optyki i optometrii),
  3. posiadanie ważnego zaświadczenia od lekarza medycyny pracy,
  4. certyfikatu z zakresu przetwarzania danych osobowych (RODO).

Nie spełnienie powyższych wymogów jest równoważne z brakiem możliwości przystąpienia do realizacji praktyk.

Osoby niespełniające tych wymogów zostaną wykreślone z listy lub nie otrzymają porozumienia i skierowania na praktyki.

Proszę o jak najszybsze dostarczenie brakujących dokumentów do dziekanatu.

Jednocześnie informujemy, że studenci, którzy zdecydują się na praktyki poza szpitalami klinicznym oraz w ramach wyjazdów zagranicznych z programu ERASMUS lub IFMSA zobowiązani są do przedstawienia Dzienniczków Praktyk z tych wyjazdów z zaliczeniem umiejętności tam wskazanych zgodnie ze standardami kształcenia na kierunku lekarskim, programem studiów i regulaminem praktyk.