Podziękowania Pani Profesor Iwony Sadowskiej-Krawczenko Dziekana na kadencję 2024-2028

Drodzy Pracownicy i Studenci Wydziału Lekarskiego,
Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,

Serdecznie Państwu dziękuję za ogromne zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach niezależnie od preferencji wyborczych.

Za każdy glos oddany na mnie z całego serca dziękuję.

Składam podziękowania  Panu Dziekanowi Profesorowi Zbigniewowi Włodarczykowi za wszystko co zrobił i robi dla Wydziału i za dobrą atmosferę w czasie wyborów.

Zapewniam Państwa, że tak jak napisałam w programie wyborczym będę kontynuować dobre tradycje Wydziału, ale równocześnie wspierać działania zwiększające zadowolenie z pracy i studiowania. Od września wspólnie podejmijmy pracę dla dobra Wydziału Lekarskiego – razem możemy więcej.

Iwona Sadowska-Krawczenko

Pani Profesor urodziła się w Bydgoszczy. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida, a w 1993 roku uzyskała tytuł lekarza na Akademii Medycznej im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. W 2004 roku obroniła doktorat, a w 2018 uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych.
Pani Profesor jest pediatrą, specjalistą neonatologiem oraz specjalistą epidemiologiem. Od 1995 roku pracuje w oddziale neonatologicznym Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. Aktualnie jest to Klinika Neonatologii, której od 2020 roku
jest kierownikiem. Od 2007 roku pracuje w naszej Uczelni, początkowo na Wydziale Nauk o Zdrowiu, gdzie głównie prowadziła zajęcia dla kierunku położnictwo, a od 2017 roku na Wydziale Lekarskim. Od 2019 roku jest kierownikiem Katedry
Neonatologii.
Pani Profesor jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego (PTN), gdzie pełni funkcję skarbnika oraz przewodniczej Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PTN. Piastuje stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie
neonatologii dla województwa kujawsko-pomorskiego. Dodatkowo jest przewodniczącą komisji akredytacyjnej przy CMKP. Ponadto jest członkiem zespołu ekspertów opracowujących program specjalizacji z neonatologii. Na dorobek naukowy składa się 94 publikacji o łącznym współczynniku oddziaływania IF= 188,213 oraz 1436 punktów MNiSW. Jest współautorką standardów opieki nad noworodkiem w Polsce – standardów Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Była i jest głównym badaczem lub
współbadaczem w wielu międzynarodowych badaniach klinicznych. Wypromowała kilkunastu magistrów, była promotorem trzech obronionych doktoratów. Jest opiekunem studenckiego Koła Naukowego Neonatologii. Prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi w postaci, seminariów i ćwiczeń z zakresu neonatologii na kierunku lekarskim. Neonatologia jest Jej pasją. Leczenie najmłodszych pacjentów i wsparcie ich rodziców jest dla Niej ogromnym źródłem satysfakcji i radości. Poza medycyną najbardziej interesuje Ją drugi człowiek. Ceni sobie kontakt z naturą. Uwielbia wędrówki górskie zarówno latem jak i zimą. Lubi sztukę, teatr, kino i dobrą książkę. Jest żoną i matką dwójki dorosłych dzieci.